Vi på Leca®

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som jobbar på Leca uppdelat på respektive område samt på våra fabriker.



Vi på Leca®

Anläggning


Ola Andersson
Business Development Manager Civil Engineering
031-86 77 29, ola.andersson@leca.se

Hans Löfgren
Technical Sales Civil Engineering
014-14 92 43, hans.lofgren@leca.se

William Frieberg
Technical Sales Civil Engineering
08-625 60 99, william.frieberg@leca.se
 

Block & Element


Krister Nyman
Market Manager Blocks & Prefabricates
031-86 77 21, krister.nyman@leca.se 

Claes Andersson
Technical Sales Blocks
070-595 23 90, claes.andersson@leca.se
 

Vattenhantering


Michael Karathanasis
Business Development Manager Water Management
08-625 60 47, michael.karathanasis@leca.se


 

Marknad & försäljning


Mathias Odén
Market & Sales Manager
031-86 77 27, mathias.oden@leca.se

Caroline Hanner
Marketing Communication
070-855 65 10, caroline.hanner@leca.se

 

Våra fabriker


Leca Lättklinker, Gärstad

Bengt Johansson
Plant Manager Gärstad och Linghem
013-24 24 19, bengt.johansson@leca.se

Annika Nyborg
Production Manager Gärstad
031-24 24 16, annika.nyborg@leca.se
 

Leca Block, Linghem

Mathias Agné
Production Manager Linghem
013-24 24 54, mathias.agne@leca.se